На виконання Закону України «Про звернення громадян» громадяни можуть звернутися до Зідьковської селищної ради, сільського голови та виконавчого комітету з електронними петиціями через спеціальний розділ Зідьковської селищної ради доступний за адресою http://zidkirada.gov.ua/elektronni-petitsiji.html (далі — розділ електронних петицій).

Для того, щоб підтримати електронну петицію або створити нову, потрібно зареєструватися на сайті. Для цього необхідно заповнити форму на сторінці «Реєстрація», після чого для активації облікового запису перейти за посиланням, вказаним в електронному листі, що надійшов Вам на електронну поштову адресу, зазначену під час реєстрації. Після того як реєстрацію завершено, Ви можете увійти на сайт, щоб створювати або підтримувати петиції.

Для того, щоб створити нову електронну петицію, потрібно натиснути на кнопку «Створити електронну петицію», яка розташована у меню Електронні петиції. Для користувача, що здійснив вхід на веб-сайт, одразу відобразиться спеціальна форма створення нової електронної петиції. Користувач, що не здійснив такий вхід на веб-сайт, повинен спочатку здійснити його, і лише після цього йому буде доступна спеціальна форма створення нової електронної петиції.

На сторінці створення нової електронної петиції у спеціальній формі потрібно зазначити суть звернення та текст петиції. Після натиснення кнопки «Створити петицію» створена електронна петиція потрапляє на перевірку адміністратора офіційного веб-сайту Зідьковскої селищної ради на відповідність вимогам, установленим Законом України «Про звернення громадян».

Електронна петиція, яка відповідає встановленим вимогам, оприлюднюється у розділі електронних петицій на сторінці «Перелік активних петицій» протягом двох робочих днів з дня її надсилання автором (ініціатором). У разі невідповідності електронної петиції встановленим вимогам оприлюднення такої петиції не здійснюється, про що автор (ініціатор) електронної петиції отримує повідомлення на вказану ним адресу електронної пошти.

Електронна петиція, адресована Зідьковській селищній раді, сілищному голові та виконавчому комітету, розглядається за умови збору на її підтримку не менш як 75 підписів громадян протягом не більше трьох місяців з дня оприлюднення петиції.

Електронна петиція, яка в установлений строк не набрала необхідної кількості голосів на її підтримку, після завершення строку збору підписів на її підтримку розглядається як звернення громадян відповідно до Закону України «Про звернення громадян».

Інформація про початок розгляду електронної петиції, яка в установлений строк набрала необхідну кількість голосів на її підтримку, оприлюднюється у розділі електронних петицій на сторінці «Інформація щодо розгляду електронних петицій» не пізніш як через три робочі дні після набрання необхідної кількості підписів на її підтримку.

Розгляд електронної петиції здійснюється невідкладно, але не пізніше десяти робочих днів від дня оприлюднення інформації про початок її розгляду.

Про підтримку або не підтримку електронної петиції, адресованої Зідьковській селищній раді, сільському голові або виконавчому комітету, публічно оголошується сільським головою на офіційному веб-сайті Зідьковської селищної ради.

Відповідь на електронну петицію не пізніше наступного робочого дня після закінчення її розгляду оприлюднюється у розділі електронних петицій на сторінці «Інформація щодо розгляду електронний петицій», а також надсилається на електронну адресу автору (ініціатору) електронної петиції.

У відповіді на електронну петицію повідомляється про результати розгляду порушених у ній питань із відповідним обґрунтуванням.

Всі електронні петиції, які пройшли перевірку адміністратором офіційного веб-сайту Зідьковської селищної ради на відповідність вимогам, установленим Законом України «Про звернення громадян», включаючи петиції, які не набрали достатньої кількості підписів на їх підтримку, та петиції, які очікують на розгляд, доступні на сторінці «Перелік усіх електронних петицій».